Elevii și părinții, invitați la ”Târgul ofertelor educaționale”

In perioada 18-19 mai 2017, oferta educaţională a anului şcolar 2017-2018 va fi prezentată sub sloganul „Alege Educaţia! Este calea către viitorul tău” de către Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa, în colaborare cu Consiliul Judeţean Constanţa, Camera de Comerţ, Industrie, Navigaţie şi Agricultură Constanţa, Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Constanţa, universităţile locale şi alţi parteneri educaţionali.

Târgul ofertelor educaţionale este adresat elevilor din clasele a VII-a şi a VIII-a, părinţilor acestora precum şi elevilor de liceu interesaţi de traseul educaţional şi de formarea profesională.

Instituţiile de învăţământ preuniversitar şi universitar îşi vor expune oferta atât la Pavilionul Expoziţional Constanţa, cât şi în alte 10 locaţii din judeţul Constanţa (Medgidia, Mangalia, Năvodari, Băneasa, Cobadin, Hârşova, Cernavodă, Techirghiol, Eforie, Mihail Kogălniceanu).

Activităţile de promovare a ofertelor de formare educaţionale din învăţământul dual, profesional, liceal tehnologic sau postliceal vor beneficia de participarea operatorilor economici implicaţi în pregătirea practică a elevilor.

Deschiderea oficială va avea loc joi, 18 mai 2017, ora 11.00, la Pavilionul Expoziţional Constanţa, în prezenţa autorităţilor locale, a reprezentanţilor mediului de afaceri precum şi a reprezentanţilor Ministerului Educaţiei Naţionale.

LISTA PARTICIPANȚILOR LA TÂRGUL OFERTELOR EDUCAŢIONALE

  1. PAVILIONUL EXPOZITIONAL CONSTANŢA

Nr.

stand

Instituţia

LICEE TEORETICE

1

Colegiul Naţional “Mircea cel Bătrân” Constanţa

2

Liceul Teoretic “Ovidius” Constanţa

3

Liceul Teoretic “Traian” Constanţa

4

Colegiul Naţional “M. Eminescu” Constanţa

5

Liceul Teoretic “Decebal” Constanţa

6

Colegiul Naţional Pedagogic “C. Brătescu” Constanţa

7

Liceul Teoretic “G. Călinescu” Constanţa

8

Liceul Teoretic “L. Blaga” Constanţa

9

Liceul Teoretic “G. E. Palade” Constanţa

10

Liceul Teoretic Murfatlar

LICEE VOCAŢIONALE

11

Colegiul Naţional de Arte “Regina Maria” Constanţa

12

Liceul cu program sportiv “N. Rotaru” Constanţa

13

Seminarul teologic liceal ortodox “Dionisie Exiguul” Constanţa

14

Şcoala Militară de Maiştri Militari a Forţelor Navale „Amiral Ion Murgescu”

UNITĂŢI DE ÎNVĂŢĂMÂNT PARTICULAR

15

Liceul Internaţional de Informatică Constanta

16

Liceul UCECOM “Spiru Haret” Constanta

17

Liceul Teoretic Educational Center Cambridge School

18

Scoala Postliceala “Pro Scientia”, Constanta

19

Scoala Postliceala “Dr. I.Cantacuzino” Constanta

20

Scoala Postliceala “Hipocrate” Constanta

21

Scoala Postliceala “Henri Coandă” Constanta

22

Scoala Postliceala FEG Constanţa

23

Scoala Postliceala “Sf. Theodor” Constanta

UNITĂŢI CONEXE ISJ

24

Centrul Judetean de Resurse si Asistenţă Educaţională Constanta

25

Palatul Copiilor Constanţa

26

Consiliul Elevilor

LICEE TEHNOLOGICE CU INVĂŢĂMÂNT PROFESIONAL DE 3 ANI

27

Colegiul Tehnic “Pontica” Constanţa

28

Liceul Tehnologic de Electrotehnică şi Telecomunicaţii Constanţa

29

Liceul Tehnologic “C. A. Rosetti” Constanţa

30

Colegiul Tehnic de Marină “Al. I. Cuza” Constanţa

31

Colegiul Comercial “Carol I” Constanţa

32

Liceul Tehnologic “V. Madgearu” Constanţa

33

Liceul Tehnologic “D. Leonida” Constanţa

34

Colegiul Tehnic “V. Pârvan” Constanţa

35

Colegiul Tehnic “Tomis” Constanţa

36

Centrul Scolar de Educaţie Incluzivă “Albatros” Constanţa

37

Liceul Tehnologic “Gh. Duca” Constanţa

38

Liceul Tehnologic “Ion Podaru” Ovidiu

39

Colegiul Agricol Poarta Albă

LICEE TEHNOLOGICE

40

Liceul Tehnologic “N.Dumitrescu”, Cumpăna

41

Colegiul Tehnic Energetic Constanţa

42

Liceul Tehnologic “Gh.Miron Costin” Constanţa

43

Liceul Tehnologic “I.N.Roman” Constanţa

  • UNIVERSITĂŢI

45

Universitatea “Tomis” , Constanta

46

Universitatea “Andrei Şaguna” Constanta

47

Academia Navală “Mircea cel Bătrân” Constanta

48

Universitatea Maritimă Constanta

49

Universitatea “Ovidius” Constanta

  1. MEDGIDIA- Casa de cultură “I.N.Roman”

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Liceul Tehnologic “D. Hurmuzescu” Medgidia

2

Colegiul Tehnic “N. Titulescu” Medgidia

3

Colegiul “Dobrogea” Castelu

4

Liceul Teoretic “N. Bălcescu” Medgidia

5

Colegiul Naţional “K. Ataturk”, Medgidia

  1. MANGALIA- Liceul Teoretic “Callatis”

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Colegiul Economic Mangalia

2

Liceul Tehnologic “I. Bănescu” Mangalia

3

Liceul Teoretic “Callatis” Mangalia

4

Liceul Teoretic Negru Vodă

5

Scoala Postliceala “FEG Education”, Mangalia

6

Şcoala Postliceală “Diada” Mangalia

  1. CERNAVODĂ

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Liceul Teoretic “A. Saligny” Cernavodă

2

Liceul Tehnologic “Axiopolis” Cernavodă

  1. HÂRŞOVA – Casa de cultură

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Liceul Tehnologic “Carsium” Hârşova

2

Liceul Teoretic “I.Cotovu” Hârşova

3

Liceul Tehnologic Ciobanu

  1. TECHIRGHIOL – Liceul Teoretic “Emil Racoviţă” Techirghiol

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Liceul Tehnologic Topraisar

2

Liceul Teoretic “E.Racoviţă” Techirghiol

  1. NĂVODARI – Casa de cultură

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Liceul Tehnologic “Lazăr Edeleanu” Năvodari

2

Liceul Tehnologic Cogealac

3

Liceul Tehnologic Mihai Viteazul

  1. COBADIN – Liceul Cobadin

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Liceul Cobadin

2

Liceul Tehnologic Independenţa

  1. BĂNEASA – Căminul cultural

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Liceul Tehnologic “N.Istrăţoiu” Deleni

2

Liceul Teoretic Băneasa

3

Liceul Tehnologic “Jean Dinu”, Adamclisi

4

Liceul Tehnologic “Regele Carol”, Ostrov

  1. MIHAIL KOGĂLNICEANU – Liceul Teoretic “Mihail Kogălniceanu”

Nr.

crt.

Unitatea de învăţământ

1

Liceul Teoretic Mihail Kogălniceanu

2

Liceul Tehnologic Crucea

3

Liceul Tehnologic Nicolae Bălcescu

  1. EFORIE – Liceul Teoretic “Carmen Sylva”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *